dselect 1.14.5 - en to et translation catalogue (232 entries)

en: Search for ?
et: Mida otsida ?

en: Error:
et: Viga:

en: Help:
et: Abi:

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
et: Abimenüü jaoks vajuta `?', järgmine teema: `.', abi sulgemine: <tühik>.

en: Help information is available under the following topics:
et: Abiteavet on võimalik saada järgnevate teemade kohta:

en: Press a key from the list above, <space> or `q' to exit help,
      or `.' (full stop) to read each help page in turn.
et: Abiteema vaatamiseks vajuta nimekirjas viidatud klahvile,
      abiteabest väljumiseks klahve 'q' või <tühik> või abiteabe
      lehthaaval lugemiseks klahvi `.'.

en: error reading keyboard in help
et: viga klaviatuurilt lugemisel (abiteabe ekraanil)

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
et: tõrge funktsioonis ioctl(TIOCGWINSZ)

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
et: tõrge signaali SIGWINCH käsitleja doupdate funktsioonis

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
et: tõrge signaali SIGWINCH vana sigact'i taastamisel

en: failed to restore old signal mask
et: tõrge vana signaalimaski taastamisel

en: failed to get old signal mask
et: tõrge vana signaalimaski hankimisel

en: failed to get old SIGWINCH sigact
et: tõrge signaali SIGWINCH vana sigact'i hankimisel

en: failed to block SIGWINCH
et: tõrge signaali SIGWINCH blokkimisel

en: failed to set new SIGWINCH sigact
et: tõrge signaalile SIGWINCH uue sigact'i määramisel

en: failed to allocate colour pair
et: tõrge värvustepaari eraldamisel

en: failed to create title window
et: tõrge pealkirjaakna loomisel

en: failed to create whatinfo window
et: tõrge teabeakna loomisel

en: failed to create query window
et: tõrge päringuakna loomisel

en: Keybindings
et: Klahviseosed

en:   -- %d%%, press
et:   -- %d%%, vajuta

en: %s for more
et: %s edasikerimiseks

en: %s to go back
et: %s tagasikerimiseks

en: [unk: %d]
et: [tundm: %d]

en: Scroll onwards through help/information
et: Abi või teabe edasikerimine

en: Scroll backwards through help/information
et: Abi või teabe tagasikerimine

en: Move up
et: Liikumine üles

en: Move down
et: Liikumine alla

en: Go to top of list
et: Nimekirja algusesse

en: Go to end of list
et: Nimekirja lõppu

en: Request help (cycle through help screens)
et: Abiteabe küsimine (kuvade kaupa)

en: Cycle through information displays
et: Järgmise teabekuva aktiveerimine

en: Redraw display
et: Kuva ülejoonistamine

en: Scroll onwards through list by 1 line
et: Nimekirja edasikerimine ühe rea võrra

en: Scroll backwards through list by 1 line
et: Nimekirja tagasikerimine ühe rea võrra

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
et: Abi või teabe edasikerimine ühe rea võrra

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
et: Abi või teabe tagasikerimine ühe rea võrra

en: Scroll onwards through list
et: Nimekirja edasikerimine

en: Scroll backwards through list
et: Nimekirja tagasikerimine

en: Mark package(s) for installation
et: Paki (pakkide) märkimine paigaldamiseks

en: Mark package(s) for deinstallation
et: Paki (pakkide) märkimine eemaldamiseks

en: Mark package(s) for deinstall and purge
et: Paki (pakkide) märkimine eemaldamiseks ja puhastamiseks

en: Search for a package whose name contains a string
et: Pakkide otsimine paki nimes sisalduva stringi järgi

en: Repeat last search.
et: Viimase otsingu kordamine.

en: Swap sort order priority/section
et: Sortimisjärjestuse vahetamine: tähtsus/jaotis

en: Quit, confirming, and checking dependencies
et: Lõpetamine, kinnituse küsimine ja sõltuvuste kontrollimine

en: Quit, confirming without check
et: Lõpetamine ilma sõltuvuste kontrollita

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
et: Lõpetamine koos kõigi vastuolu- ja sõltuvussoovituste tagasilükkamisega

en: Abort - quit without making changes
et: Katkestamine - lõpetatakse ilma muudatusi tegemata

en: Revert to old state for all packages
et: Kõigi pakkide vana oleku taastamine

en: Select currently-highlighted access method
et: Hetkel esiletõstetud ligipääsumeetodi valimine

en: Quit without changing selected access method
et: Lõpetamine ilma ligipääsumeetodit valimata

en: Keystrokes
et: Klahvivajutused

en: Introduction to package selections
et: Pakkide valimise sissejuhtatus

en: Introduction to read-only package list browser
et: Sissejuhatus ainult vaatamiseks mõeldud pakinimekirja sirvijasse

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
et: Sissejuhatus sõltuvuste ja vastuolude lahendamise alamnimekirja

en: Display, part 1: package listing and status chars
et: Kuva, I osa: pakkide nimekiri ja olekumärgid

en: Display, part 2: list highlight; information display
et: Kuva, II osa: nimekirja esiletõstmine ja andmete kuvamine

en: Introduction to method selection display
et: Sissejuhatus meetodite valiku kuvasse

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the `x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing `k' now, or from the help
    menu reachable by pressing `?'.
et: dselect ja dpkg võimaldavad automaatselt paigaldust, kus pakifailid
    paigaldatakse kas ühest kohast või mitmest erinevast kohast.
    
    Nimekirjast on võimalik valida ühte paigaldusmeetodit.
    
    Liiguta valik Sinu poolt soovitavale meetodile ja vajuda klahvi Enter. Selle
    peale küsitakse paigalduse jaoks vajalikke andmeid.
    
    Kui sa valikurida liigutad, siis ilmub iga meetodi kirjeldus (kui see on
    saadaval) ekraani alumisele osale.
    
    Kui Sa soovid väljuda ilma midagi muutmata, vajuta paigaldusmeetodite
    nimekirjas klahvi `x'.
    
    Täieliku klahvivajutuste nimekirja vaatamiseks vajuta klahvi `k' või abiteabe
    menüüs vajuta `?'.

en: Keystrokes for method selection
et: Meetodite valiku klahvivajutused

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      j, Down-arrow         k, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
et: Liikumisklahvid: Eelmine/Järgmine, Algusesse/Lõppu, Üles/Alla, Edasi/Tagasi:
      j, Nool alla          k, Nool üles            valiku liigutamine
      N, Page-down, Tühik   P, Page-up, Backspace   nimekirja kerimine lehe võrra
      ^n                    ^p                      nimekirja kerimine rea võrra
      t, Home               e, End                  nimekirja algusesse/lõppu
      u                     d                       teabe kerimine lehe võrra
      ^u                    ^d                      teabe kerimine rea võrra
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          külgkerimine 1/3 ekraani võrra
      ^b                    ^f                      külgkerimine ühe märgi võrra
    (Need klahvid on samad, mis pakkide nimekirja kuvas.)
    
    Nimekirjast väljumine:
     Return, Enter    meetodi valimine ja siirdumine selle seadistamisdialoogi
     x, X             lõpetamine ilma uut meetodit valimata või seadistamata
    
    Muud:
      ?, Help, F1      abiteabe küsimine
     ^l                kuva ülejoonistamine
      /                otsing (katkestamiseks Enter, kui otsingustring on tühi)
      \                viimase otsingu kordamine

en: Type dselect --help for help.
et: Abiteabe jaoks käivita `dselect --help'.

en: a
et: p

en: [A]ccess
et: [P]ääs

en: Choose the access method to use.
et: Kasutatavate ligipääsumeetodite valimine.

en: [U]pdate
et: [U]uenda

en: Update list of available packages, if possible.
et: Saadaolevate pakkide nimekirja uuendamine (kui võimalik).

en: s
et: v

en: [S]elect
et: [V]ali

en: Request which packages you want on your system.
et: Pakkide oleku seadmine (paigaldamine, eemaldamine jne).

en: i
et: p

en: [I]nstall
et: [P]aigalda

en: Install and upgrade wanted packages.
et: Pakkide paigaldamine ja uuendamine.

en: c
et: s

en: [C]onfig
et: [S]eadista

en: Configure any packages that are unconfigured.
et: Kõigi seadistamata pakkide seadistamine.

en: r
et: e

en: [R]emove
et: [E]emalda

en: Remove unwanted software.
et: Tarbetu tarkvara eemaldamine.

en: q
et: l

en: [Q]uit
et: [L]õpeta

en: Quit dselect.
et: Dselect'i sulgemine

en: Debian `%s' package handling frontend version %s.
et: Debiani `%s' pakihaldusprogrammi kasutajaliidese versioon %s.

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
et: Autoriõigus (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Autoriõigus (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
    See %s --license for copyright and license details.
et: See on vaba tarkvara. Kopeerimistingimused on kirjas GNU Üldise Avaliku
    Litsentsi 2. versioonis. Programmil puudub igasugune garantii.
    Autoriõiguste ja litsentsi üksikasjade nägemiseks käivita `%s --license'.

en: Usage: %s [<option> ...] [<action> ...]
et: Kasutamine: %s [<võti> ...] [<tegevus> ...]

en: Options:
      --admindir <directory>     Use <directory> instead of %s.
      --expert                   Turn on expert mode.
      --debug <file> | -D<file>  Turn on debugging, sending output to <file>.
      --colour | --color screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
                                 Configure screen colours.
et: Võtmed:
      --admindir <kataloog>      %s asemel <kataloogi> kasutamine.
      --expert                   Asjatundjarežiimi sisselülitamine.
      --debug <fail> | -D<fail>  Silumise sisselülitamine, väljund saadetakse
                                 <faili>.
      --colour | --color ekraani_osa:[esiplaan],[taust][:rekv[+rekv+..]]
                                 Ekraanivärvuste seadistamine.

en:   --help                     Show this help message.
      --version                  Show the version.
      --license | --licence      Show the license.
et:   --help                     Selle abiteabe näitamine.
      --version                  Versiooni näitamine.
      --license | --licence      Litsentsi näitamine.

en: Actions:
      access update select install config remove quit
et: Tegevused:
      access update select install config remove quit

en: Screenparts:
et: Ekraani osad:

en: Colours:
et: Värvused:

en: Attributes:
et: Rekvisiidid:

en: couldn't open debug file `%.255s'
et: silumisfaili `%.255s' pole võimalik avada

en: Invalid %s `%s'
et: Lubamatu %s `%s'

en: screen part
et: ekraani osa

en: Null colour specification
et: Tühi värvusekirjeldus

en: colour
et: värvus

en: colour attribute
et: värvuse rekvisiit

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
et: Terminal ei paista kursori adresseerimist toetavat.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
et: Terminal ei paista esiletõstmist toetavat.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool %s.
et: Määra oma TERM muutuja korrektselt, kasuta paremat terminali
    või kasuta pakipõhist haldusvahendit %s.

en: terminal lacks necessary features, giving up
et: terminalil puuduvad vajalikud võimalused, annan alla

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
et: 
    
    Valiku tegemiseks kasuta klahve ^P, ^N, nooleklahve, valikute numbreid või
    esitähti, valiku kinnitamiseks vajuta <enter>.
    ^L joonistab ekraanipildi uuesti.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
et: 
    
    Ligipääs ainult vaatamiseks: võimalik on kasutada ainult valikute eelvaadet!

en: failed to getch in main menu
et: tõrge peamenüüs, funktsioonis getch

en: unknown action string `%.50s'
et: tundmatu tegevuse string `%.50s'

en: dselect - list of access methods
et: dselect - ligipääsumeetodite nimekiri

en: Access method `%s'.
et: Ligipääsumeetod `%s'.

en: Abbrev.
et: Lühend

en: Description
et: Kirjeldus

en: doupdate failed
et: tõrge funktsioonis doupdate

en: failed to unblock SIGWINCH
et: tõrge SIGWINCH signaalilt blokeeringu eemaldamisel

en: failed to re-block SIGWINCH
et: tõrge SIGWINCH signaali uuesti blokkimisel

en: getch failed
et: tõrge funktsioonis getch

en: Explanation
et: Selgitus

en: No explanation available.
et: Selgitust pole saadaval.

en: 
    Press <enter> to continue.
et: 
    Jätkamiseks vajuta <enter>.

en: unable to ignore signal %d before running %.250s
et: signaali %d pole enne %.250s käivitamist võimalik eirata

en: unable to run %.250s process `%.250s'
et: %.250s protsessi `%.250s' pole võimalik käivitada

en: unable to wait for %.250s
et: %.250s järel pole võimalik oodata

en: returned error exit status %d.
et: lõpetas veakoodiga %d.

en: was interrupted.
et: katkestati.

en: was terminated by a signal: %s.
et: katkestati signaaliga: %s.

en: Press <enter> to continue.
et: Jätkamiseks vajuta <enter>.

en: write error on standard error
et: viga standardsesse veaväljundisse kirjutamisel

en: installation script
et: paigaldusskript

en: syntax error in method options file `%.250s' -- %s
et: süntaksi viga meetodite valikute failis `%.250s' -- %s

en: error reading options file `%.250s'
et: viga valikute faili `%.250s' lugemisel

en: unable to read `%.250s' directory for reading methods
et: kataloogist `%.250s' pole võimalik meetodeid lugeda

en: method `%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
et: meetodi `%.250s' nimi on liiga pikk (%d > %d märki)

en: unable to access method script `%.250s'
et: meetodi skriptile `%.250s' pole võimalik ligi pääseda

en: unable to read method options file `%.250s'
et: meetodi skripti `%.250s' pole võimalik lugeda

en: EOF in index string
et: faililõputunnus indeksistringis

en: index string too long
et: indeksistring on liiga pikk

en: EOF before option name start
et: faililõputunnus enne valiku nime algust

en: EOF in option name
et: faililõputunnus valiku nimes

en: newline before summary
et: reavahetus enne kokkuvõtet

en: EOF before summary
et: faililõputunnus enne kokkuvõtet

en: EOF in summary - missing newline
et: faililõputunnus kokkuvõttes - puudub reavahetus

en: new package
et: uus pakk

en: install
et: paigalda

en: hold
et: hoia

en: remove
et: eemalda

en: purge
et: puhasta

en: not installed
et: paigaldamata

en: unpacked (not set up)
et: lahtipakitud (üles seadmata)

en: failed config
et: tõrge seadistamisel

en: installed
et: paigaldatud

en: half installed
et: osaliselt paigaldatud

en: removed (configs remain)
et: eemaldatud (seadistused on alles)

en: Required
et: Nõutavad

en: Important
et: Tähtsad

en: Standard
et: Standardsed

en: Recommended
et: Soovitatud

en: Optional
et: Valikulised

en: Extra
et: Ekstra

en: !Bug!
et: !Viga

en: Unclassified
et: Liigitamata

en: suggests
et: vihjab pakile

en: recommends
et: soovitab pakki

en: depends on
et: sõltub pakist

en: pre-depends on
et: eelsõltub pakist

en: conflicts with
et: on vastuolus pakiga

en: provides
et: tagab paki

en: replaces
et: asendab paki

en: enhances
et: laiendab pakki

en: Req
et: Nõu

en: Imp
et: Täh

en: Rec
et: Sov

en: Opt
et: Val

en: Xtr
et: Eks

en: Broken
et: Katkised

en: New
et: Uued

en: Updated
et: Uuendatud

en: Obsolete/local
et: Aegunud/kohalikud

en: Up-to-date
et: Ajakohased

en: Available
et: Saadaolevad

en: Removed
et: Eemaldatud

en: Brokenly installed packages
et: Katkised paigaldatud pakid

en: Newly available packages
et: Uued saadaolevad pakid

en: Updated packages (newer version is available)
et: Uuendatud pakid (uuem versioon on saadaval)

en: Obsolete and local packages present on system
et: Selles süsteemis olevad aegunud ja kohalikud pakid

en: Up to date installed packages
et: Ajakohased paigaldatud pakid

en: Available packages (not currently installed)
et: Saadaolevad pakid (hetkel paigaldamata)

en: Removed and no longer available packages
et: Eemaldatud pakid ja pakid, mida pole enam saadaval

en: Installed packages
et: Paigaldatud pakid

en: Removed packages (configuration still present)
et: Eemaldatud pakid (seadistusfailid on alles)

en: Purged packages and those never installed
et: Puhastatud pakid ja need, mida pole kunagi paigaldatud

en: Installed
et: Paigaldatud

en: Purged
et: Puhastatud

en: dselect - recursive package listing
et: dselect - pakkide rekursiivne nimekiri

en: dselect - inspection of package states
et: dselect - pakkide olekute inspekteerimine

en: dselect - main package listing
et: dselect - pakkide peanimekiri

en:  (by section)
et:  (jaotise järgi)

en:  (avail., section)
et:  (saadavus, jaotis)

en:  (status, section)
et:  (olek, jaotis)

en:  (by priority)
et:  (tähtsuse järgi)

en:  (avail., priority)
et:  (saadavus, tähtsus)

en:  (status, priority)
et:  (olek, tähtsus)

en:  (alphabetically)
et:  (tähestikuline)

en:  (by availability)
et:  (saadavuse järgi)

en:  (by status)
et:  (oleku järgi)

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
et:  märgi:+/=/- vähem:v abi:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
et:  märgi:+/=/- rohkem:v abi:?

en:  terse:v help:?
et:  vähem:v abi:?

en:  verbose:v help:?
et:  rohkem:v abi:?

en: Interrelationships
et: Sõltuvusseosed

en: No description available.
et: Kirjeldus pole saadaval.

en: Installed control file information
et: Paigaldatud juhtfaili andmed

en: Available control file information
et: Saadaoleva juhtfaili andmed

en: invalid search option given
et: määrati lubamatu otsinguvalik

en: error in regular expression
et: viga regulaaravaldises

en:  does not appear to be available
et:  ei paista olevat saadaval

en:  or
et:  või

en: All
et: Kõik

en: All packages
et: Kõik pakid

en: %s packages without a section
et: %s pakid ilma jaotiseta

en: %s packages in section %s
et: %s pakid jaotises %s

en: %s %s packages
et: %s %s pakid

en: %s %s packages without a section
et: %s %s pakid ilma jaotiseta

en: %s %s packages in section %s
et: %s %s pakid jaotises %s

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
et: %-*s %s%s%s;  %s (oli: %s).  %s

en: Error
et: Viga

en: Installed?
et: Paigaldatud?

en: Old mark
et: Vana mrk

en: Marked for
et: Märgitud

en: Section
et: Jaotis

en: Priority
et: Tähtsus

en: Package
et: Pakk

en: Inst.ver
et: Pgld.ver

en: Avail.ver
et: Saadav.ver
