enlightenment 0.16.6 - en to hu translation catalogue (258 entries)

en: 
    
        Are you sure you wish to log out ?
hu: 
    
        Biztos benne, hogy ki akar lépni ?

en: 
      Currently, no groups exist or this window  
      already belongs to all existing groups.  
      You have to start other groups first.
hu: 
      Nincs létrehozva egy csoport sem, vagy ez az
      ablak már minden létező csoportnak a tagja.
      Hozzon létre egy új csoportot először.

en: 
      Currently, no groups exist. You have to start a group first.
hu: 
      Jelenleg nincsenek csoportok. Először létre kell hoznia egy csoportot.

en: 
      This window currently does not belong to any groups.
hu: 
      Ez az ablak nem tartozik egy csoporthoz sem.

en: 
      This window currently does not belong to any groups.  
      You can only destroy groups or remove windows from groups  
      through a window that actually belongs to at least one group.
hu: 
      Ez az ablak jelenleg egy csoporthoz sem tartozik.
      Csak egy olyan ablakkal lehet csoportokat megsemmisíteni vagy
      ablakot egy csoportból kivenni, ami maga is egy csoport tagja.

en:    Pick the group to configure:
hu:    Válasszon ki egy csoportot a beállításhoz:

en:   No
hu:   Nem

en:   Yes, Log Out
hu:   Igen, kilépek

en:  Global settings:
hu:  Globális beállítások:

en: %u references remain
hu: %u referencia maradt

en: -NONE-
hu: -NINCS-

en: Abort and Exit
hu: Megszakít és kilép

en: Alignment of anchoring when automatically resizing:
hu: Újrarendeződés automatikus átméretezésnél:

en: All new windows first get the focus
hu: Az új ablakok fókuszt kapnak

en: Always Screen corner
hu: Mindig a képernyő sarkában

en: Always pop up menus on screen
hu: A menük mindig a képben jelennek meg

en: Animate shading and unshading of windows
hu: Ablakok árnyékolásának animálása

en: Animate when iconifying to this Iconbox
hu: Animálás kicsinyítésnél

en: Animated display of menus
hu: Menük animálása

en: Annihilate
hu: Megsemmisít

en: Another Window Manager is already running
hu: Már fut egy ablakkezelő

en: Another Window Manager is already running.
    
    You will have to quit your current Window Manager first before
    you can successfully run Enlightenment.
hu: Már fut egy ablakkezelő
    
    Ki kell lépnie a jelenlegi ablakkezelőből, majd azután
    indíthatja az Enlightenmentet.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Attention !!!
hu: Figyelem !!!

en: Audio Settings
hu: Hang beállításai

en: Automatically resize to fit Icons
hu: Automatikus átméretezés, hogy az ikonok elférjenek

en: Autoraise Settings
hu: Auto-felemelkedési beállítások

en: Autoraise delay:
hu: Felemelkedéssel vár:

en: BG Colour
hu: Háttérszín

en: Background
    Image
    Scaling
    and
    Alignment
hu: Háttérkép
    mérete
    és
    elhelyezkedése

en: Background definition information:
    Name: %s
    File: %s
hu: Háttérkép információ:
    Név: %s
    Fájl: %s

en: Background overrides theme
hu: A háttér felülírja a téma beállításait

en: Blue:
hu: Kék:

en: Border style
hu: Kerettípus

en: Both ends
hu: Mindkét végén

en: Bottom
hu: Lent

en: Box
hu: Keretes

en: CONFIG: ignoring extra data in "%s"
hu: CONFIG: felesleges adatok átlépése: "%s"

en: CONFIG: missing required data in "%s"
hu: CONFIG: hiányzó adatok: "%s"

en: Changes Might Require Restart:
hu: A változások életbelépéséhez újraindítás kellhet

en: Changing Border Style
hu: Kerettípus váltás

en: Class:
hu: Osztály:

en: Click here to lower this desktop
    to the bottom.
hu: Klikkeljen ide, hogy ez az asztal
    legalulra kerüljön.

en: Click here to raise this desktop
    to the top.
hu: Klikkeljen ide, hogy ez az asztal
    legfelülre kerüljön.

en: Clicking in a window always raises it
hu: Az ablakok mindig felülre kerülnek egérkattintásnál

en: Clicking your mouse on the desktop will perform
    the following actions
hu: Az asztalra klikkelve az alábbi esemény történik

en: Close
hu: Bezár

en: Command:
hu: Parancs:

en: Continuously scan screen to update pager
hu: Pager állandó frissítése

en: Create New Iconbox
hu: Új ikondoboz létrehozása

en: Default Group Control Settings
hu: Csoportok alapbeállításai

en: Delete File
hu: Fájl törlése

en: Desktop
hu: Asztal

en: Desktop %i
hu: %i. asztal

en: Desktop Background Settings
hu: Asztalháttér beállításai

en: Desktop Options
hu: Asztal beállításai

en: Dialog windows appear together with their owner
hu: Párbeszédablak a tulajdonosával együtt jelenik meg

en: Display Group Menu
hu: Csoportok menü megjelenítése

en: Display Root Window Tips
hu: Tippek megjelenítése az asztalon

en: Display Task List Menu
hu: Futó alkalmazások menü megjelenítése

en: Display Tooltips
hu: Tippek megjelenítése

en: Display User Menus
hu: Felhasználói menü megjelenítése

en: Display and use focus list
hu: Fókuszlista megjelenítése és használata

en: Display desktop dragbar
hu: Dragbar megjelenítése

en: Don't show
hu: Nem látszik

en: Drag bar position:
hu: Dragbar elhelyezkedése:

en: Draw base image behind Icons
hu: Háttér kirajzolása az ikonok mögé

en: Duplicate
hu: Másolás

en: E Dialogs:
hu: E párbeszédablakok:

en: E IPC Error
hu: E IPC hiba

en: E Widgets:
hu: E widgetek:

en: Effects
hu: Effektek

en: Enable Dialog Headers
hu: Fejléc párbeszédablakoknak

en: Enable Effect: Raindrops
hu: Effekt bekapcsolása: Esőcseppek

en: Enable pager display
hu: Lapozó megjelenítése

en: Enable sounds
hu: Hangok engedélyezése

en: End
hu: Végén

en: Enlightenment Audio
    Settings Dialog
hu: Enlightenment hangok
    beállításai

en: Enlightenment Automatic Raising
    of Windows Settings Dialog
hu: Enlightenment Automatikus ablak
    felemelkedési beállítások

en: Enlightenment Default
    Group Control Settings Dialog
hu: Enlightenment Csoportok
    alapbeállításai

en: Enlightenment Desktop
    Background Settings Dialog
hu: Enlightenment Desktop
    Háttér beállítás

en: Enlightenment Desktop & Area
    Pager Settings Dialog
hu: Enlightenment Asztal
    Lapozó beállításai

en: Enlightenment Error
hu: Enlightenment hiba

en: Enlightenment Focus
    Settings Dialog
hu: Enlightenment fókusz
    beállításai

en: Enlightenment Iconbox
    Settings Dialog
hu: Enlightenment ikondoboz
    beállításai

en: Enlightenment Message Dialog
hu: Enlightenment üzenetablak

en: Enlightenment Miscellaneous
    Settings Dialog
hu: Enlightenment vegyes
    beállítások

en: Enlightenment Move & Resize
    Method Settings Dialog
hu: Enlightenment mozgatás és
    átméretezés beállításai

en: Enlightenment Multiple Desktop
    Settings Dialog
hu: Enlightenment többasztalos üzemmód
    beállításai

en: Enlightenment Remembered
    Windows Settings Dialog
hu: Enlightenment maradandó ablakbeállítások

en: Enlightenment Special Effects
    Settings Dialog
hu: Enlightenment speciális effektek
    beállításai

en: Enlightenment Starting...
hu: Az Enlightenment indítása...

en: Enlightenment Tooltip
    Settings Dialog
hu: Enlightenment tooltip
    beállítások

en: Enlightenment Virtual Desktop
    Settings Dialog
hu: Enlightenment virtuális asztalok
    beállításai

en: Enlightenment Window Group
    Selection Dialog
hu: Enlightenment Ablakcsoport
    kiválasztása

en: Enlightenment Window Group
    Settings Dialog
hu: Enlightenment Ablakcsoportok
    beállításai

en: Enlightenment Window Placement
    Settings Dialog
hu: Enlightenment ablakelhelyezés
    beállításai

en: Enlightenment cannot connect to the display nominated by
    your shell's DISPLAY environment variable. You may set this
    variable to indicate which display name Enlightenment is to
    connect to. It may be that you do not have an Xserver already
    running to serve that Display connection, or that you do not
    have permission to connect to that display. Please make sure
    all is correct before trying again. Run an Xserver by running
    xdm or startx first, or contact your local system
    administrator, or Xserver vendor, or read the X, xdm and
    startx manual pages before proceeding.
hu: Az Enlightenment nem tud csatlakozni a DISPLAY változóban
    megadott szerverhez.

en: Error finding sound file
hu: Hiba a hangfájl keresésekor

en: Error initialising sound
hu: Hiba a hang inicializálásakor

en: Error saving snaps file
hu: Hiba a snap fájl mentésekor

en: FATAL ERROR:
    
    This Xserver does not support the Shape extension.
    This is required for Enlightenment to run.
    
    Your Xserver probably is too old or mis-configured.
    
    Exiting.
hu: FATÁLIS HIBA:
    
    Az X-szerver nem támogatja a Shape kiterjesztést.
    Az Enlightenmentnek szüksége van erre.
    
    Az Ön X-szervere túl öreg, vagy rosszul van konfigurálva.
    
    Kilépek.

en: Focus Settings
hu: Fókusz beállításai

en: Focus follows mouse clicks
hu: A fókusz követi az egérkattintást

en: Focus follows pointer
hu: A fókusz követi az egérmutatót

en: Focus follows pointer sloppily
hu: A fókusz lazán követi az egérmutatót

en: Focus windows while switching
hu: Ablakváltás közben fókusz

en: Glass
hu: Üveg

en: Green:
hu: Zöld:

en: Group %i
hu: %i. csoport

en: Hide scrollbar when not needed
hu: Gördítősáv elrejtése, amikor nem szükséges

en: High Quality Off
hu: Jó minőség ki

en: High Quality On
hu: Jó minőség be

en: Hilights:
hu: Kiemelések:

en: Hold down the mouse button and drag
    the mouse to be able to drag the desktop
    back and forth.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
hu: Az egérgombot lenyomva, az egeret mozgatva
    az asztalt előrébb, illetve hátrébb mozgathatja.
    A jobb egérgomb lenyomásával megjelenítheti az
    összes asztalt és a rajtuk futó alkalmazásokat.
    A középső gomb lenyomásával egy listát kaphat
    az összes futó alkalmazásról.

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Icon image display policy (if one operation fails, try the next):
hu: Ikonmegjelenítés rendje (ha az egyik nem sikerül, megpróbálja a következőt):

en: Iconbox Options
hu: Ikondoboz beállításai

en: Iconbox Settings
hu: Ikondoboz beállításai

en: Iconify
hu: Kicsinyít

en: Iconify this group
hu: Csoport kicsinyítése

en: Iconifying
hu: Kicsinyítés

en: Ignore this
hu: Hiba átlépése

en: Ignore this error
hu: Hiba átlépése

en: Include iconified windows in focus list
hu: Ikonizált ablakok bevétele a fókusz listába

en: Include shaded windows in focus list
hu: Árnyékolt ablakok bevétele a fókusz listába

en: Include sticky windows in focus list
hu: Ragadós ablakok bevétele a fókusz listába

en: Keep aspect on scale
hu: Arányok megtartása átméretezésnél

en: Killing
hu: Megsemmisítés

en: Left
hu: Bal

en: Left / Top
hu: Bal / Fent

en: Location
hu: Hely

en: Make miniature snapshots of the screen
hu: Miniatúrák használata

en: Message
hu: Üzenet

en: Middle
hu: Középső

en: Miscellaneous Settings
hu: Vegyes beállítások

en: Mouse button to display pager menu:
hu: Egérgomb a pager menü megjelenítéséhez

en: Mouse button to select and drag windows:
hu: Egérgomb az ablakok kiválasztásához:

en: Mouse button to select desktops:
hu: Egérgomb az asztalok kiválasztásához:

en: Move & Resize Settings
hu: Mozgatás és átméretezés beállításai

en: Move Methods:
hu: Mozgatás módja:

en: Move to Front
hu: Előre mozgatás

en: Move/Resize Geometry Info Postion:
hu: Mozgatás/átméretezés infó helyzete:

en: Moving
hu: Mozgatás

en: Multiple Desktop Settings
hu: Többasztalos üzemmód beállításai

en: Name:
hu: Név:

en: No
    Background
hu: Nincs
    Háttér

en: None
hu: Nincs

en: Number of virtual desktops:
hu: Virtuális asztalok száma:

en: Only new dialog windows get the focus
hu: Csak az új ablakok kapnak fókuszt

en: Opaque
hu: Átlátszatlan

en: Orientation:
hu: Irány:

en: Pager Settings
hu: Lapozó beállításai

en: Pager Settings...
hu: Pager beállításai...

en: Pager scanning speed:
hu: Pager frissítési sebessége:

en: Place windows manually
hu: Ablakok kézi elhelyezése

en: Pop up window title when mouse is over the window
hu: Ablak nevének megjelenítése, amikor az egérmutató fölötte van

en: Pre-scan BG's
hu: Frissítés

en: Quit Enlightenment
hu: Kilépés

en: Raise Windows Automatically
hu: Ablakok automatikus felemelkedése

en: Raise fullscreen windows
hu: Teljes képernyős ablakok felemelése

en: Raise windows after focus switch
hu: Az ablak felülre kerül fókuszváltás után

en: Raising/Lowering
hu: Följebb/Lejjebb

en: Received Unknown Client Message.
    Client Name:    %s
    Client Version: %s
    Message Contents:
    
    %s
hu: Ismeretlen üzenet érkezett.
    Kliens neve:     %s
    Kliens verziója: %s
    Üzenet tartalma:
    
    %s

en: Red:
hu: Piros:

en: Remember this window's group(s)
hu: Emlékezzen az ablak csoportjaira

en: Remembered Application Attributes
hu: Alkalmazás maradandó paraméterei

en: Remembered Settings...
hu: Maradandó beállítások...

en: Remembered Windows Settings
hu: Maradandó ablak beállítások

en: Resistance at edge of screen:
hu: Érzékenység a kép szélén:

en: Resize Methods:
hu: Átméretezés módja:

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Restart Enlightenment
hu: Enlightenment újraindítása

en: Restart application on login
hu: Alkalmazás újraindítása belépésnél

en: Restart with Defaults
hu: Újraindítás alapértékekkel

en: Right
hu: Jobb

en: Right / Bottom
hu: Jobb / Lent

en: Ripples
hu: Körhullámok

en: Scrollbar arrows:
hu: Nyíl a gördítősávon:

en: Scrollbar side:
hu: Gördítősáv helye:

en: Select the attributes of this
    window you wish to Remember
    from now on
hu: Válassza ki a paramétereket,
    amelyek megmaradjanak ezen ablak
    következő indításainál is

en: Selective Transparency Settings
hu: Részletes átlátszóság beállítások

en: Semi-Solid
hu: Félig-teli

en: Send mouse pointer to window after focus switch
hu: Az egérmutató az ablak fölé kerül fókuszváltás után

en: Shaded
hu: Árnyékolt

en: Shaded state
hu: Árnyékolás

en: Shading
hu: Árnyékolás

en: Shadows Blurred
hu: Elmosott árnyékok

en: Shadows Off
hu: Árnyékok ki

en: Shadows Sharp
hu: Éles árnyékok

en: Show icon names
hu: Ikonnevek megjelenítése

en: Show/Hide this group
hu: Csoport mutatása/elrejtése

en: Size
hu: Méret

en: Slide Method:
hu: Csúsztatás módja:

en: Slide desktops around when changing
hu: Animáció az asztalok váltásánál

en: Slide windows in when they appear
hu: Animáció az ablakok megjelenésénél

en: Smooth high quality snapshots in snapshot mode
hu: Jó minőségű miniatúrák használata

en: Snapshot Windows, Use application icon, Use Enlightenment Icon
hu: Miniatúra, Program ikon, Enlightenment ikon

en: Snapshotting Off
hu: Miniatúra ki

en: Snapshotting On
hu: Miniatúra be

en: Sort by Attr.
hu: Attribútum szerint rendez

en: Sort by File
hu: Fájlnév szerint rendez

en: Sort by Image
hu: Kép szerint rendez

en: Sound
hu: Hang

en: Special FX Settings
hu: Speciális effektek beállításai

en: Stacking layer
hu: Ragadási szint

en: Start
hu: Elején

en: Stick / Unstick
hu: Rögzít

en: Sticking
hu: Rögzítés

en: Sticky state
hu: Rögzítés

en: Switch to desktop where dialog appears
hu: Átváltás arra az asztalra, ahol az ablak megjelenik

en: Technical
hu: Műszaki

en: Theme transparency: %2d
hu: Téma átlátszóság: %2d

en: Theme versioning ERROR
hu: Téma verzió HIBA

en: There are no active windows with remembered attributes.
hu: Nincs aktív ablak maradandó beállításokkal.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    I am unsure as to why you could not do this. The file exists,
    is a file, and you are allowed to execute it. I suggest you look
    into this.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A hiba okát nem lehet megállapítani. A fájl létezik,
    és van futtatási joga rá. Javasolt, hogy nézzen
    utána a problémának.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file does not exist.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A megadott fájl nem létezik.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file exists, is a file, but you are unable
    to execute it because you do not have execute access to this file.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A fájl létezik, de nem futtatható, mert nincs rá futtatási joga.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is in fact a directory.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A megadott fájl valójában egy könyvtár.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is not a regular file.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A megadott fájl nem hagyományos fájl.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is most probably because this program is not in the
    path for your shell which is %s. I suggest you read the manual
    page for that shell and read up how to change or add to your
    execution path.
hu: Hiba történt a program futtatásakor:
    %s
    A programot nem lehet futtatni.
    A program valószínűleg nincs a %s shell elérési útvonalában.

en: This is the Root desktop.
    You cannot drag the root desktop around.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
hu: Ez itt az asztal.
    A jobb egérgomb lenyomásával megjelenítheti az
    összes asztalt és a rajtuk futó alkalmazásokat.
    A középső gomb lenyomásával egy listát kaphat
    az összes futó alkalmazásról.

en: Tile image across background
hu: Mozaikszerű elrendezés

en: Title:
hu: Cím:

en: Tooltip Delay:
hu: Tippek késleltetése:

en: Tooltip Settings
hu: Tippek beállításai

en: Top
hu: Fent

en: Translucent
hu: Áttetsző

en: Transparent background
hu: Átlátszó háttér

en: Unlist
hu: Elrejtés

en: Unused backgrounds freed after %2i:%02i:%02i
hu: A használaton kívüli hátterek felszabadítása %2i:%02i:%02i után

en: Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
hu: Enlightenment ikon, Miniatúra

en: Use application icon, Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
hu: Program ikon, Enlightenment ikon, Miniatúra

en: Use background image
hu: Háttérkép használata

en: Use dithering in Hi-Colour
hu: Színek elmosása Hi-Color módban

en: Use saveunders to reduce window exposures
hu: Alámentések használata ablak felfedés gyorsításához

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Virtual Desktop Settings
hu: Virtuális asztalok beállításai

en: Virtual Desktop size:
hu: Virtuális asztal mérete:

en: WARNING:
    This is not an X11 Xserver. It in fact talks the X%i protocol.
    This may mean Enlightenment will either not function, or
    function incorrectly. If it is later than X11, then your
    server is one the author of Enlightenment neither have
    access to, nor have heard of.
hu: FIGYELEM:
    Ez nem egy X11 X-szerver, habár az X%i protokollt ismeri.
    Ez azt jelenti, hogy az Enlightenment fog működni,
    de legalábbis nem lesz teljes értékű.

en: Warning!  Enlightenment was unable to load the
    following sound file:
    %s
    Enlightenment will continue to operate, but you
    may wish to check your configuration settings.
hu: Vigyázat!  Az Enlightenment nem tudta betölteni
    az alábbi hangfájlt:
    %s
    Az Enlightenment folytatja működését, de ajánlott
    ellenőrizni a konfigurációs beállításokat.

en: Warning:  Configuration error in %s block.
    Outcome is likely not good.
hu: Figyelem: Konfigurációs hiba az alábbi blokkban: %s
    Az eredmény valószínűleg nem jó.

en: Warp pointer after moving menus
hu: Menük mozgásával együtt az egérmutató is mozog

en: Waves
hu: Hullámok

en: Window Center (O/T/B Methods)
hu: Ablak közepe

en: Window Group Error
hu: Ablakcsoport hiba

en: Window Group Selection
hu: Ablakcsoport kiválasztása

en: Window Group Settings
hu: Ablakcsoportok beállításai

en: Window List Skip
hu: Ablaklista-kihagyás

en: Window Options
hu: Ablak beállításai

en: Window Placement Settings
hu: Ablakelhelyezés beállításai

en: Wrap desktops around
hu: Asztalok "körbecsúszása"

en: Wrap virtual desktops around
hu: Virtuális asztalok "körbecsúszása"

en: X server setup error
hu: X-szerver beállítási hiba

en: X server version error
hu: X-szerver verzió hiba

en: Zoom in on pager windows when mouse is over them
hu: Ablak kinagyítása, amikor az egérmutató fölötte van

en: lines per second
hu: sor másodpercenként
