enlightenment 0.16.7 - en to bg translation catalogue (314 entries)

en: 
    
        Are you sure you wish to log out ?
bg: 
    
        Сигурни ли сте че искате да излезнете ?

en: 
      Currently, no groups exist or this window  
      already belongs to all existing groups.  
      You have to start other groups first.
bg: 
      В момента не съществуват групи или този прозорец  
      вече принадлежи на всички възможни групи.  
      Първо трябва да създадете нова група.

en: 
      Currently, no groups exist. You have to start a group first.
bg: 
      В момента не съществуват групи.
      Първо трябва да създадете група.

en: 
      This window currently does not belong to any groups.
bg: 
      В момента този прозорец не принадлежи на никоя група.

en: 
      This window currently does not belong to any groups.  
      You can only destroy groups or remove windows from groups  
      through a window that actually belongs to at least one group.
bg: 
      В момента този прозорец не принадлежи на никоя група.  
      Можете да разрушавате групи, или да махате прозорци от групи  
      през прозорец които принадлежи поне на една група.

en:          <command>     : <description>
bg: <команда> : <описание>

en:    Pick the group to configure:
bg:   Изберете групата за настройки:

en:   No
bg:   Не

en:   The following actions are  
      applied to all group members:
bg:   Следните настройки са  
      за всички групи:

en:   Yes, Log Out
bg:   Да, излез

en:   Yes, Reboot
bg:   Да, рестартирай компютъра

en:   Yes, Shut Down
bg:   Да, изключи компютъра

en:  Global settings:
bg: Глобални настройки

en:  Per-group settings:
bg: Настройки за отделна група

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's utility executable cannot be found at:
    
    %s
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure it is installed
    correctly.
    
    The reason this could be missing is due to badly created
    packages, someone manually deleting that program or perhaps
    an error in installing Enlightenment.
bg: !!!!!!!! ***** ГРЕШКА ***** !!!!!!!!
    
    Невъзможно е да се намери "utility" програмата на Enlightenment в:
    
    %s
    Грешката е фатална - Enlightenment не може да продължи да работи.
    Моля, коригирайте тази ситуация и се осигурете че е инсталирана
    правилно.
    
    Причината поради която програмата липсва може да бъде в неправилно
    създадени пакети, някой ръчно е изтрил програмата или е имало
    грешка при инсталирането на Enlightenment.

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's utility executable is not able to be executed:
    
    %s
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure it is installed
    correctly.
bg: !!!!!!!! ***** ГРЕШКА ***** !!!!!!!!
    
    Невъзможно е да се пусне "utility" програмата на Е:
    
    %s
    Грешката е фатална - Enlightenment не може да продължи да работи.
    Моля, коригирайте тази ситуация и се осигурете че е инсталирана
    правилно.

en: %u references remain
bg: %u отпратки остават

en: -NONE-
bg: -ПРАЗНО-

en: Abort and Exit
bg: Прекъснете и излезте

en: Alignment of anchoring when automatically resizing:
bg: Изравняване на опората при автоматично променяне на размера:

en: All new windows first get the focus
bg: Всички нови прозорци първи взимат фокуса

en: Always Screen corner
bg: В ъгъла на екрана

en: Always pop up menus on screen
bg: Винаги показвай менютата върху екрана

en: Animate shading and unshading of windows
bg: Анимирай завиване и развиване на прозорци

en: Animate when iconifying to this Iconbox
bg: Анимирай когато скривате към този Iconbox

en: Animated display of menus
bg: Анимирай менютата

en: Annihilate
bg: Унижтожи

en: Another Window Manager is already running
bg: Друг Администратор на Прозорци вече работи

en: Another Window Manager is already running.
    
    You will have to quit your current Window Manager first before
    you can successfully run Enlightenment.
bg: Друг Администратор на Прозорци вече работи.
    
    Трябва да го затворите за да стартирате успешно Е.

en: Apply
bg: Приложи

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: Attention !!!
bg: Внимание !!!

en: Audio Settings
bg: Настройки на звука

en: Automatically resize to fit Icons
bg: Автоматично променете размера за да се съберат иконите

en: Autoraise Settings
bg: Настройки за автоматично вдигане

en: Autoraise delay:
bg: Забавяне при автоматично вдигане:

en: BG Colour
bg: Цвят на фона

en: Background
bg: Фон

en: Background
    Image
    Scaling
    and
    Alignment
bg: Пропорции
    и
    мащаб
    на
    картината

en: Background definition information:
    Name: %s
    File: %s
bg: Информация за фона:
    Име: %s
    Файл: %s

en: Background overrides theme
bg: Фонът не се сменя от темата

en: Blue:
bg: Синьо:

en: Border
bg: Рамки:

en: Border style
bg: Стил на рамката

en: Borders:
bg: Рамки:

en: Both ends
bg: В 2-та края

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Box
bg: Кутия

en: CONFIG: ignoring extra data in "%s"
bg: CONFIG: игнорираме екстра данни в "%s"

en: CONFIG: missing required data in "%s"
bg: CONFIG: в "%s" липсват нужните данни

en: Changes Might Require Restart:
bg: Промените може да изискват рестартиране:

en: Changing Border Style
bg: Смяна на рамков стил

en: Class:
bg: Клас:

en: Click here to lower this desktop
    to the bottom.
bg: Щтракнете тук за да свалите това
    поле най-долу.

en: Click here to raise this desktop
    to the top.
bg: Щтракнете тук за да вдигнете това
    поле най-горе.

en: Clicking in a window always raises it
bg: Щракване върху прозорец винаги го вдига

en: Clicking your mouse on the desktop will perform
    the following actions
bg: Щракване с мишката върху полето ще извърши
    следните действия

en: Close
bg: Затвори

en: Command:
bg: Команда:

en: Commands currently available:
bg: Достъпни команди:

en: Composite Settings
bg: Настройки за композитора

en: Continuously scan screen to update pager
bg: Непрекъснато сканирайте екрана за промени

en: Create New Iconbox
bg: Създай нов Iconbox

en: Default Group Control Settings
bg: Настройки "по подразбиране" за групов контрол

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete File
bg: Изтрий файла

en: Desktop
bg: Поле

en: Desktop %i
bg: Поле %i

en: Desktop Background Settings
bg: Настройки на фон

en: Desktop Options
bg: Опции за олето

en: Dialog windows appear together with their owner
bg: Диалогови прозорци се появяват заедно с притежателите им

en: Display Desktop Menu
bg: Показване на менюто на работното поле

en: Display Enlightenment Menu
bg: Показване на Е менюто

en: Display Group Menu
bg: Показване на менюто за групи

en: Display Root Window Tips
bg: Показвайте съвети на главният прозорец

en: Display Settings Menu
bg: Показване на менюто за настройки

en: Display Task List Menu
bg: Показване на менюто със списък задачи

en: Display Tooltips
bg: Показвай съвети

en: Display User Menus
bg: показване на менюто на потребителя

en: Display and use focus list
bg: Показвай и използвай списъкът за фокус

en: Display desktop dragbar
bg: Показвай Dragbar-ът

en: Don't show
bg: Не показвайте

en: Drag bar position:
bg: Позиция на Dragbar-ът

en: Draw base image behind Icons
bg: Рисувай базовата картина зад иконите

en: Duplicate
bg: Удвои

en: E Dialogs:
bg: E Диалози:

en: E IPC Error
bg: Грешка на Е IPC

en: E Widgets:
bg: Е Приспособления:

en: ERROR!
    
    Lost the Session Manager that was there?
    Here here session manager... come here... want a bone?
    Oh come now! Stop sulking! Bugger. Oh well. Will continue without
    a session manager.
    
    I'll survive somehow.
    
    
    ... I hope.
bg: ГРЕШКА!
    
    Май се изгуби сесийният администратор.
    Ела тука администраторе ... ела туууукаааа ... искаш ли бисквитка?
    Явно няма да дойде. Ще продължим без него.
    
    Ще оцелея някак.
    
    
    ... Надявам се.

en: ERROR:
    
    The configuration for the theme you are running is
    incompatible. It's config revision is %i.
    It needs to be marked as being revision <= %i
    
    Please contact the theme author or maintainer and
    inform them that in order for their theme to function
    with this version of Enlightenment, they have to
    update it to the current settings, and then match
    the revision number.
    
    If the theme revision is higher than Enlightenment's
    it may be that you haven't upgraded Enlightenment for
    a while and this theme takes advantages of new
    features in Enlightenment in new versions.
bg: ГРЕШКА:
    
    Конфигурацията на темата която пускате е несъвместима.
    Нейната конфигурационна ревизия е  %i, а трябва
    да бъде маркирана като ревизия %i
    
    Моля, свържете се с автора или разработчика и ги
    уведомете, че ако искат темите им да функционират
    с тази версия на Enlightenment, трябва да я актуализират
    до текущите настройки, и после да съответстват
    ревизионните номера.
    
    Ако ревизията на темата е по-голяма от тази на Enlightenment,
    сигурно не сте подновявали Enlightenment наскоро, а тази тема
    се възползва от нови свойства в новата-версия.

en: Effects
bg: Ефекти

en: Enable Button Images
bg: Разрешавай картини на бутоните

en: Enable Composite
bg: Включи Композитора

en: Enable Dialog Headers
bg: Разрешавай header-и за диалози

en: Enable Effect: Raindrops
bg: Включи ефект: Дъждовни капки

en: Enable Logout Dialog
bg: Разрешавай Изходен Диалог

en: Enable Reboot/Halt on Logout
bg: Разрешавай Рестартиране/Изключване при Изход

en: Enable pager display
bg: Включи Pager-а

en: Enable sounds
bg: Включи звукове

en: End
bg: В края

en: Enlightenment Audio
    Settings Dialog
bg: Е: Звук
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Automatic Raising
    of Windows Settings Dialog
bg: Е: Автоматично вдигане
    на прозорци. Диалог за настройки

en: Enlightenment Composite
    Settings Dialog
bg: Е: Композитор
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Default
    Group Control Settings Dialog
bg: Е: Групов контрол по подразбиране
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Desktop
    Background Settings Dialog
bg: Е: Фон
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Desktop & Area
    Pager Settings Dialog
bg: Е: Поле и място
    Диалог за настройки на Pager-а

en: Enlightenment Error
bg: Грешка на Enlightenment

en: Enlightenment Focus
    Settings Dialog
bg: Е: Фокус
    Диалог за настройкию

en: Enlightenment IPC Commands Help
bg: Помощ за командите на Enlightenment IPC

en: Enlightenment Iconbox
    Settings Dialog
bg: E: Iconbox
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Message Dialog
bg: Диалог за съобщения на Enlightenment

en: Enlightenment Miscellaneous
    Settings Dialog
bg: Е: Други
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Move & Resize
    Method Settings Dialog
bg: Е: движение и промяна на размера
    Диалог за настройки на режимите

en: Enlightenment Multiple Desktop
    Settings Dialog
bg: Е: Много работни полета
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Remembered
    Windows Settings Dialog
bg: Е: Запомнени прозорци
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Selective Transparency
    Settings Dialog
bg: Е: Избирателна прозрачност
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Special Effects
    Settings Dialog
bg: Е: Специални ефекти
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Starting...
bg: Enlightenment стартира...

en: Enlightenment Tooltip
    Settings Dialog
bg: Е: Съветване
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Virtual Desktop
    Settings Dialog
bg: Е: Виртуални полетаДиалог за настройки

en: Enlightenment Window Group
    Selection Dialog
bg: Enlightenment Window Group
    Диалог за избиране

en: Enlightenment Window Group
    Settings Dialog
bg: Е: Групи от прозорци
    Диалог за настройки

en: Enlightenment Window Placement
    Settings Dialog
bg: Е: Разположение на прозорци
    Диалог за настройки

en: Enlightenment cannot connect to the display nominated by
    your shell's DISPLAY environment variable. You may set this
    variable to indicate which display name Enlightenment is to
    connect to. It may be that you do not have an Xserver already
    running to serve that Display connection, or that you do not
    have permission to connect to that display. Please make sure
    all is correct before trying again. Run an Xserver by running
    xdm or startx first, or contact your local system
    administrator, or Xserver vendor, or read the X, xdm and
    startx manual pages before proceeding.
bg: Enlightenment не може да се свърже със Х сървъра, номиниран от
    променливата на вашата обвивка, DISPLAY, Вие трябва да нагласите тази
    променлива за да може Е да намери Х сървър към който да се свърже.
    Може би все още нямате работещ Х сървър, или нямате права да се
    свържете със сървъра. Моля уверете се, че всичко е изрядно преди да
    пробвате пак. Пуснете Х като пуснете xdm или startx, или се свържете
    с вашият системен администратор, или прочетете ръководствата на Х, xdm
    и startx преди да продължитежите.

en: Enlightenment caused Bus Error.
    
    It is suggested you check your hardware and OS installation.
    It is highly unusual to cause Bus Errors on operational
    hardware.
bg: Enlightenment е причинил Bus грешка.
    
    Препоръчително е да проверите оборудването и ОС инсталацията.
    Прекалено странно е Е да причини Bus грешка на работещо
    оборудване.

en: Enlightenment caused Segment Violation (Segfault)
    
    This means that Enlightenment or support library routines it calls
    have accessed areas of your system's memory that they are not
    allowed access to. This is most likely a bug. It is recommended to
    restart now. If you wish to help fix this please compile
    Enlightenment with debugging symbols in and run Enlightenment
    under gdb so you can backtrace for where it died and send in a
    useful bug report with backtrace information and variable
    dumps etc.
bg: Enlightenment е причинил Segment Violation (Segfault)
    
    Това означава,  че Enlightenment или поддържащите библиотечни програми които
    вика са осъществили достъп до част от системната памет за която
    нямат разрешение. Това най-вероятно е грешка в програмата. Препоръчително
    е да рестартирате сега. Ако искате да помогнете в отстраняването на тази грешка,
    моля компилирайте Е с debug символи и после го пуснете през gdb за да проследите
    кога е умрял и да изпратите полезна информация с информация за  проследяването.

en: Enlightenment caused a Floating Point Exception.
    
    This means that Enlightenment or support library routines it calls
    have performed an illegal mathematical operation (most likely
    dividing a number by zero). This is most likely a bug. It is
    recommended to restart now. If you wish to help fix this please
    compile Enlightenment with debugging symbols in and run
    Enlightenment under gdb so you can backtrace for where it died and
    send in a useful bug report with backtrace information and variable
    dumps etc.
bg: Enlightenment е причинил Floating Point изключение.
    
    Това означава,  че Enlightenment или поддържащите библиотечни програми които
    вика са направили неправилна математическа операция (най-вероятно са
    разделили на нула). Това най-вероятно е грешка в програмата. Препоръчително
    е да рестартирате сега. Ако искате да помогнете в отстраняването на тази грешка,
    моля компилирайте Е с debug символи и после го пуснете през gdb за да проследите
    кога е умрял и да изпратите полезна информация с информация за  проследяването.

en: Enlightenment performed an Illegal Instruction.
    
    This most likely is due to you having installed an run a
    binary of Enlightenment that was compiled for a make or model
    of CPU not 100%% identical or compatible with yours. Please
    either obtain the correct package for your system, or
    re-compile Enlightenment and possibly any support libraries
    that you got in binary format to run Enlightenment.
bg: Enlightenment е изпълнил нелегално указание.
    
    Най-вероятно се случва защото имате инсталиран и пуснат
    двоичен файл на Е който е компилиран за модел процесор
    несъвместим 100%% с вашия. Моля, или инсталирайте правилният пакет
    за вашата система, или прекомпилирайте Е и по възможност
    всички поддържащи библиотеки които сте взели във двоичен формат.

en: Error finding sound file
bg: Грешка при намиране на звуков файл

en: Error initialising sound
bg: Грешка при пускането на звука

en: Error saving snaps file
bg: Грешка при записване на snap файла

en: FATAL ERROR:
    
    This Xserver does not support the Shape extension.
    This is required for Enlightenment to run.
    
    Your Xserver probably is too old or mis-configured.
    
    Exiting.
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА:
    
    Вашият X-сървър не поддържа расширение Shape.
    Разширението е нужно на Е да работи.
    
    Възможно е вашият X-сървър да е прекалено стар или
    неправилно конфигуриран.
    
    Излиза се.

en: First App Icon, then E Icon
bg: Първо икони на програмата, после Е икони

en: First E Icon, then App Icon
bg: Първо Е икони, после икони на програмата

en: Focus Settings
bg: Настройки за фокуса

en: Focus follows mouse clicks
bg: Фокусът следи щраквания на мишката

en: Focus follows pointer
bg: Фокусът следи показалеца

en: Focus follows pointer sloppily
bg: Фокусът следи показалеца небрежно

en: Focus windows while switching
bg: Фокусирай прозореца докато сменяте

en: Focuslist image display policy (if one operation fails, try the next):
bg: Поведение на картините във Фокусната листа
    (ако едната операция се провали, да се пробва със следващата):

en: Glass
bg: Стъкло

en: Go Back a Desktop
bg: Отиди едно поле назад

en: Go Forward a Desktop
bg: Отиди едно поле напред

en: Go to this Desktop
bg: Отиди на това поле

en: Green:
bg: Зелено:

en: Group %i
bg: Група %i

en: Hide inner border
bg: Скрии вътрешната рамка

en: Hide scrollbar when not needed
bg: Скрйй плъзгачите когато не са нужни

en: High Quality Off
bg: Ниско качество

en: High Quality On
bg: Високо качество

en: Hilights:
bg: Откроявания:

en: Hold down the mouse button and drag
    the mouse to be able to drag the desktop
    back and forth.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
bg: Задръжте бутона на мишката и местете мишката
    за да можете да местите олето
    напред-назад.
    Щтракнете с десния бутон за списък с всички
    работни полета и техните приложения.
    Щтракнете със средния бутон за списък с всички
    работещи в момента приложения.

en: Horizontal
bg: Хоризонтална

en: Icon image display policy (if one operation fails, try the next):
bg: Поведение на имената на икони
    (ако едната операция не успее, опитай следващата):

en: Icon size: %2d
bg: Размер на иконата: %2d

en: Iconbox Options
bg: Опции за Iconbox

en: Iconbox Settings
bg: Настройки за Iconbox

en: Iconify
bg: Скрий

en: Iconify this group
bg: Игнорирай тази група

en: Iconifying
bg: Скриване

en: Ignore struts
bg: Игнорирай структурите

en: Ignore this
bg: Игнорирайте това

en: Ignore this error
bg: Игнорирай тази грешка

en: Include iconified windows in focus list
bg: Включвай скрити прозорци в списъкът за фокус

en: Include shaded windows in focus list
bg: Включвай навити прозорци в списъкът за фокус

en: Include sticky windows in focus list
bg: Включвай залепени прозорци в списъкът за фокус

en: Keep aspect on scale
bg: Поддържай мащаба

en: Killing
bg: Убиване

en: Left
bg: Левият

en: Left / Top
bg: Лява / отгоре

en: Location
bg: Място

en: Make miniature snapshots of the screen
bg: Прави малки изображения на екрана

en: Menus:
bg: Менюта:

en: Message
bg: Съобщение

en: Middle
bg: Средният

en: Miscellaneous Settings
bg: Други настройки

en: Mouse button to display pager menu:
bg: Кой бутон на мишката да показва менюто на Pager-a:

en: Mouse button to select and drag windows:
bg: Кой бутон на мишката избира и влече прозорци:

en: Mouse button to select desktops:
bg: Кой бутон на мишката избира работни полетеа:

en: Move & Resize Settings
bg: Настройки за движение и промяна на размера

en: Move Methods:
bg: Режими за движение:

en: Move to Front
bg: Премести отпред

en: Move/Resize Geometry Info Postion:
bg: Движение/промяна на размера:
    Позиция на геометричната информация:

en: Moving
bg: Мърдане

en: Multiple Desktop Settings
bg: Настройки за много работни полета

en: Name:
bg: Име:

en: No
    Background
bg: Без
    фон

en: None
bg: Никъде

en: Number of virtual desktops:
bg: Брой на виртуални работни полета:

en: OK
bg: Да

en: Only new dialog windows get the focus
bg: Само нови диалогови прозорци взимат фокуса

en: Only new dialogs whose owner is focused get the focus
bg: Само нови диалози чиито притежатели са фокусирани получават фокуса

en: Opacity
bg: Плътност

en: Opaque
bg: Плътен

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Pager Settings
bg: Настройки на Pager-а

en: Pager Settings...
bg: Настройки за Pager-а...

en: Pager scanning speed:
bg: Скорост на сканиране на Pager-a:

en: Place windows manually
bg: Слагайте прозорците ръчно

en: Place windows on another head when full
bg: Слагай прозорците на друга глава след запълване

en: Place windows under mouse
bg: Слагай прозорците под мишката

en: Pop up window title when mouse is over the window
bg: Показвай заглавието на прозореца, когато мишката мине над него

en: Pre-scan BG's
bg: Предварително сканирайте

en: Quit Enlightenment
bg: Излезте от Enlightenment

en: Raise Windows Automatically
bg: Автоматично вдигайте прозорците

en: Raise fullscreen windows
bg: Вдигни прозорци които са на цял екран

en: Raise windows after focus switch
bg: Вдигай прозореца след смяната на фокус

en: Raising/Lowering
bg: Вдигане/Смъкване

en: Received Unknown Client Message.
    Client Name:    %s
    Client Version: %s
    Message Contents:
    
    %s
bg: Получено е неизвестно съобщение от клиента.
    Име на клиента:    %s
    Версия на клиента: %s
    Съобщение:
    
    %s

en: Red:
bg: Червено:

en: Remember this window's group(s)
bg: Запомни групата на този прозорец

en: Remembered Application Attributes
bg: Запомнени атрибути на програми

en: Remembered Settings...
bg: Запомнени настройки...

en: Remembered Windows Settings
bg: Запомни настройките за прозорците

en: Resistance at edge of screen:
bg: "Съпротивление" на ръбовете на екрана:

en: Resize Methods:
bg: Режими за промяна на размера:

en: Restart
bg: Рестартирайте

en: Restart Enlightenment
bg: Рестартирайте Enlightenment

en: Restart application on login
bg: Рестартирай програмата при влизане

en: Restart with Defaults
bg: Рестартирайте "по подразбиране"

en: Right
bg: Десният

en: Right / Bottom
bg: Дясна / долу

en: Ripples
bg: Вълнение

en: Scrollbar arrows:
bg: Стрелки:

en: Scrollbar side:
bg: Страна на плъзгача:

en: Select the attributes of this
    window you wish to Remember
    from now on
bg: Изберете атрибутите за този
    прозорец за който искате да се
    помни от сега нататък

en: Selective Transparency Settings
bg: Настройки за избирателна прозрачност

en: Semi-Solid
bg: Полу-плътен

en: Send mouse pointer to window after focus switch
bg: Показалецът на мишката се праща при прозореца след смяна на фокуса

en: Shaded
bg: Затъмнен

en: Shaded state
bg: Навито положение

en: Shading
bg: Навиване

en: Shadowing
bg: Сенки

en: Shadows Blurred
bg: Меки сенки

en: Shadows Off
bg: Без сенки

en: Shadows Sharp
bg: Остри сенки

en: Show icon names
bg: Показвай имена на икони

en: Show/Hide this group
bg: Покажи/скрий тази група

en: Size
bg: Размер

en: Slide Method:
bg: Режим на плъзгане

en: Slide desktops around when changing
bg: Плъзгай полетата когато ги сменяте

en: Slide windows around when cleaning up
bg: Плъзгай прозорците когато чистите

en: Slide windows in when they appear
bg: Плъзгай прозорците когато се показват

en: Smooth high quality snapshots in snapshot mode
bg: Плавни висококачествени снимки в снимков режим

en: Snapshot Windows, Use application icon, Use Enlightenment Icon
bg: Снимай прозорци, Използвай икони от програми, използвай Е икони

en: Snapshotting Off
bg: Изключване на снимки на екрана

en: Snapshotting On
bg: Включване на снимки на екрана

en: Sort by Attr.
bg: или по атрибут

en: Sort by File
bg: Сортирай по файл

en: Sort by Image
bg: или по картина

en: Sound
bg: Звук

en: Special FX Settings
bg: Настройки на специалните ефекти

en: Stacking layer
bg: Слой на натрупване

en: Start
bg: В началото

en: Stick / Unstick
bg: Залепи / Отлепи

en: Sticking
bg: Залепяване

en: Sticky state
bg: Залепено положение

en: Swap Window Locations
bg: Размени мястото на прозорците

en: Switch to desktop where dialog appears
bg: Премествай екрана до полето в което се показва диалогът

en: Systray Options
bg: Опции за системната табла

en: Systray Settings
bg: Настройки за системната табла

en: Technical
bg: Технически

en: Theme transparency: %2d
bg: Прозрачност на темата: %2d

en: Theme versioning ERROR
bg: ГРЕШКА във версията на темата

en: There are no active windows with remembered attributes.
bg: Няма активни прозорци със запомнени настройки.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    I am unsure as to why you could not do this. The file exists,
    is a file, and you are allowed to execute it. I suggest you look
    into this.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Не се знае защо програмата не е стартирала. Файлът съществува,
    и вие имате права да го стартирате. 
    Трабва да разберете сами защо става така.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file does not exist.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Програмата не може да бъде пусната,
    защото файлът не съществува.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file exists, is a file, but you are unable
    to execute it because you do not have execute access to this file.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Програмата не може да бъде пусната.
    Файл действително существува, файл е, но вие
    не можете да го стартирате, защото нямате тези права.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is in fact a directory.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Програмата не може да бъде пусната,
    защото файлът всъщност е директория.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is not a regular file.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Програмата не може да бъде пусната,
    защото файлът не е обичаен.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is most probably because this program is not in the
    path for your shell which is %s. I suggest you read the manual
    page for that shell and read up how to change or add to your
    execution path.
bg: Има грешка при изпълнение на програмата:
    %s
    Програмата не може да бъде пусната.
    Най-вероятно защото програмата не се намира
    в пътеката на вашата обвивка (%s). Предлагаме ви да прочетете
    пъководството на обвивката за да разберете как
    да промените пътеката за стартиращите файлове.

en: This is the Root desktop.
    You cannot drag the root desktop around.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
bg: Това е главното поле.
    Не можете да го мърдате.
    Щтракнете с десен бутон за списък с всички
    работни полета и техните приложения.
    Щтракнете със средния бутон за списък с всички
    работещи в момента приложения.

en: Tile image across background
bg: Настили картината върху фона

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Tooltip Delay:
bg: Забавяне на съветите:

en: Tooltip Settings
bg: Настройки за съветване

en: Tooltips:
bg: Съвети:

en: Top
bg: Отгоре

en: Track Changes
bg: Следи промени

en: Translucent
bg: Полупрозрачен

en: Transparent background
bg: Прозрачен фон

en: Unlist
bg: Премахни

en: Unused
bg: Неизползван(и)

en: Unused backgrounds freed after %2i:%02i:%02i
bg: Неизползвани фонове се освобождават след %2i:%02i:%02i

en: Update window while moving
bg: Поднови прозореца докато се движи

en: Use "help <command>" for an individual description
bg: "help <команда>": описание за дадена команда

en: Use "help all" for descriptions of each command
    Use "help <command>" for an individual description
bg: "help all": описание за всички команди
    "help <команда>": описание за дадена команда

en: Use "help full" for full descriptions of each command
bg: "help full": пълно описания за всяка команда

en: Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
bg: Използвай Е икони, Снимай прозорци

en: Use application icon, Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
bg: Използвай икони от програми, Използвай Е икони, Снимай прозорц

en: Use background image
bg: Използвай картина за фона

en: Use dithering in Hi-Colour
bg: Използвай dithering в Hi-Colour

en: Use saveunders to reduce window exposures
bg: Използвай saveunder-и за намаляване на грешки

en: Vertical
bg: Вертикална

en: Virtual Desktop Settings
bg: Настройки на виртуални полета

en: Virtual Desktop size:
bg: Размер на виртуалното поле:

en: WARNING:
    This is not an X11 Xserver. It in fact talks the X%i protocol.
    This may mean Enlightenment will either not function, or
    function incorrectly. If it is later than X11, then your
    server is one the author of Enlightenment neither have
    access to, nor have heard of.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:
    Това не е Х сървър. Всъщност разбира Х%i протокола.
    Това означава, че или Enlightenment няма да функционира, или 
    или няма да го прави правилно. Ако сървърът е по-нов от Х11, то
    авторът нито има достъп до него, нито е чувал за него.

en: Warning!  Enlightenment was unable to load the
    following sound file:
    %s
    Enlightenment will continue to operate, but you
    may wish to check your configuration settings.
bg: Предупреждение!  Enlightenment не е могъл да зареди
    следния звуков файл:
    %s
    Enlightenment ще продължи да работи, но може
    да погледнете вашата конфигурация.

en: Warning:  Configuration error in %s block.
    Outcome is likely not good.
bg: Предупреждение:  Конфигурационна грешка в %s блок.
    Резултатът е съмнителен...

en: Warp pointer after moving menus
bg: Застъпвай показалеца след движение на менютата

en: Waves
bg: Вълни

en: Window Center (O/T/B Methods)
bg: Център на прозореца (Режим O/T/B)

en: Window Group Error
bg: Грешка на Window Group

en: Window Group Selection
bg: Избор на група за прозорци

en: Window Group Settings
bg: Настройки на групи

en: Window List Skip
bg: Лист за пропускане на прозорци

en: Window Options
bg: Опции за прозореца

en: Window Placement Settings
bg: Настройки за разположение на прозорци

en: Wrap desktops around
bg: Застъпете полетата

en: Wrap virtual desktops around
bg: Застъпвай виртуалните полета

en: X server setup error
bg: Грешка в настройките на X-сървъра

en: X server version error
bg: Грешка версия на X-сървъра

en: Zoom in on pager windows when mouse is over them
bg: Увеличавай прозорците в Pager-а когато мишката преминава над тях

en: lines per second
bg: линии в секунда
