dpkg - en to ku translation catalogue (116 entries)

en: unable to open tmpfile for vsnprintf
ku: tmpfile bo vsnpritif nayê vekirin

en: unable to rewind at start of vsnprintf
ku: Venagere serê vsnprintfê

en: write error in vsnprintf
ku: di vsnprîntfê de xeta nivîsandinê

en: System error no.%d
ku: Çewtiya pergalê no.%d

en: Signal no.%d
ku: Nimreya sînyalê .%d

en: %s: internal gzip error: `%s'
ku: %s: çewtiya hundirî ya gzip: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: `%s'
ku: %s: çewtiya hundirî ya bzip2: `%s'

en: %s is missing
ku: %s kêm e

en: invalid package name (%.250s)
ku: navê pakêtê yê nederbasdar (%.250s)

en: status database area is locked by another process
ku: qada danegeha rewşê ji aliyê pêvajoyeke din tê qifilandin

en: unable to lock dpkg status database
ku: nikarî danegeha rewşa dpkg biqifilîne

en: dpkg: warning - %s returned error exit status %d
ku: dpkg: hişyarî - %s rewşa derketina bi çewtiyê %d vegerand

en: subprocess %s killed by signal (%s)%s
ku: binpêvajoya %s bi sînyala (%s)%s kuşt

en:  package `%.255s'
ku:  pakêta `%.255s'

en: <none>
ku: <tune>

en: Selecting previously deselected package %s.
ku: Pakêta %s ku berê nehatiye hilbijartin tê hilbijartin.

en: Skipping deselected package %s.
ku: Pakêta %s ku nehatiye hilbijartin tê derbaskirin.

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
ku: Guhartoya %.250s a %.250s sazkirî ye, tê derbaskirin.

en: %s - warning: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
ku: %s - hişyarî: %.205s ji %.205s tê nizimkirin û dibe %.205s.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
ku: %.205s ji guhartoya %.205s ber bi %.205s nizm nabe, tê derbaskirin.

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
ku: dpkg: pirsgirêkên girêdanbûnê ji bo veavakirina %s asteng in:
    %s

en: dependency problems - leaving unconfigured
ku: pirsgirêkên girêdanbûnê - bê veavakirinê dimîne

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you request:
    %s
ku: dpkg: %s: pirsgirêkên girêdanbûnê hene, lê li gorî xwesteka te tê mîhengkirin:
    %s

en: Setting up %s (%s) ...
ku: %s (%s) tê veavakirin ...

en: Installing new version of config file %s ...
ku: versiyona nû ya pelê mîhengan ê %s tê sazkirin ...

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
ku: nikarî `%.250s' wekî `%.250s' saz bike

en: failed to run %s (%.250s)
ku: xebitandina %s (%.250s) serneket

en: Type `exit' when you're done.
ku: Dema xelas kir `exit' binivîse

en: 
    Configuration file `%s'
ku: 
    Pelê mîhengan ê `%s'

en:  (actually `%s')
ku:  (niha `%s')

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
ku: 
     ==> Pelê pergala tê ku ji aliyê tê an skrîptekê hatiye afirandin.
     ==> Pel di pakêtê ji aliyê kesê miqate tê belavkirin de jî heye.

en: 
         Not modified since installation.
ku: 
         Ji dema sazkirinê ve nehatiye guherandin.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
ku: 
     Ji dema sazkirinê ve (ji aliyê te an skrîpekê) hatiye guherandin.

en: 
     ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
ku: 
     ==> Piştî sazkirinê hat jêbirin, ji aliyê te skrîptekê.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
ku:  ==> Kesê miqate versiyoneke rojanekirî belav kir.

en:      Version in package is the same as at last installation.
ku:      Ferq nav versiyona di pakêtê û versiyona sazkirî ya dawî tune.

en:  ==> Using new file as you requested.
ku:  ==> Pelê nû tê bikaranî wekî tê xwest.

en:  ==> Using current old file as you requested.
ku:  ==> Pelê aniha yê kevn tê bikaranîn wekî tê xwest.

en:  ==> Keeping old config file as default.
ku:  ==> Pelê config ê kevn wekî standard tê parastin.

en:  ==> Using new config file as default.
ku:  ==> Pelê config ê nû wekî standard tê bikaranîn.

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : background this process to examine the situation
ku:    Tu dixwazî çi bikî? Opsiyonên te ev in:
        Y an I : guhartoya pakêtê ya maintainer saz bike
        N an O : guhartoya niha sazkirî biparêze
          D : cudahiyên nav guhartoyan nîşan bide
          Z : vê pêvajoyê bişîne paş ji bo lêkolînên din

en:  The default action is to keep your current version.
ku:  Çalakiya standard parastina guhartoya aniha ye.

en:  The default action is to install the new version.
ku:  Çalakiya standard sazkirina guhartoya nû ye.

en: [default=N]
ku: [standard=N]

en: [default=Y]
ku: [standard=Y]

en: [no default]
ku: [standard tune]

en:   %.250s is to be removed.
ku:   %.250s dê were rakirin.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
ku:   sazkirina %.250s pêwist e, lê guhartoya %.250s e.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
ku:   %.250s sazkirî ye, lê guhartoya %.250s e.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
ku:   %.250s hatiye derxistin, lê qet nehatiye veavakirin.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
ku:   %.250s hatiye derxistin, lê guhartoya %.250s e.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
ku:   %.250s e. guhartoya dawî ya veavakirî %.250s e.

en: (no description available)
ku: (rave ne amade ye)

en: <unknown>
ku: <nayê zanîn>

en:  %d in %s:
ku:  %d di %s de:

en: (Reading database ...
ku: (Danegeh tê xwendin ...

en: %d files and directories currently installed.)
ku: %d pel û peldank niha sazkirî ne.)

en: not installed
ku: ne sazkirî

en: unpacked but not configured
ku: derxistî lê ne veavakirî

en: installed
ku: sazkirî

en: unable to execute %s
ku: %s nayê xebitandin

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
ku: dpkg: ...

en: delete
ku: jêbirin

en: failed to %s `%%.255s'
ku: %s a `%%.255s' serneket

en: Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management.
ku: Ji bo rêvebiriya pakêtan a hesantir `dselect' an `aptitude' bi kar bîne.

en:   Package %s is to be removed.
ku:   Pakêta %s dê were rakirin.

en:   Version of %s on system is %s.
ku:   Guhartoya %s di pergalê de %s e.

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
ku: dpkg: `%s' jî tê veavakirin (`%s' vê dixwaze)

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
ku:   Pakêta %s ya ku %s tîne hê nehatiye veavakirin.

en:   Package %s is not configured yet.
ku:   Pakêta %s hê nehatiye veavakirin.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
ku:   Pakêta %s ya ku %s tîne hê ne sazkirî ye.

en:   Package %s is not installed.
ku:   Pakêta %s ne sazkirî ye.

en:  depends on
ku: jê giredayî ye

en: ; however:
ku: ; lê belê:

en: cannot access archive
ku: arşîv nayê gihîştin

en: Unpacking %s (from %s) ...
ku: %s tê derxistin (ji %s) ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
ku: Yêdeka %.250s tê derxistin ...

en: cannot read info directory
ku: peldanka agahiyê nayê xwendin

en: Name
ku: Nav

en: Version
ku: Versiyon

en: Description
ku: Rave

en: No packages found matching %s.
ku: Pakêtên ku bi %s li hev tê nehatin dîtin.

en: dpkg: %s not found.
ku: dpkg: %s nehat dîtin.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
ku: Pakêta `%s' ne sazkirî ye û agahî tune.

en: Package `%s' is not available.
ku: Pakêta `%s' ne amade ye.

en: Package `%s' is not installed.
ku: Pakêta `%s' ne sazkirî ye.

en: This is an essential package - it should not be removed.
ku: Ev pakêteke bingehîne - bila neyê rakirin.

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
ku: dpkg: pirsgirêkên bindestiyê rakirina %s asteng dikin:
    %s

en: dependency problems - not removing
ku: pirsgirêkên bindestiyê - nayê rakirin

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you request:
    %s
ku: dpkg: %s: pirsgirêkên girêdayîbûnê, lê ser daxwaza te tê rakirin:
    %s

en: Removing %s ...
ku: %s tê rakirin ...

en: cannot remove `%.250s'
ku: `%.250s' nayê rakirin

en: cannot remove file `%.250s'
ku: pelê `%.250s' nayê rakirin

en: dpkg - warning: while removing %.250s, directory `%.250s' not empty so not removed.
ku: dpkg - hişyarî: dema %.250s hat rakirin, peldanka `%.250s' ne vala bû û ji ber wê nehat rakirin.

en: Purging configuration files for %s ...
ku: Pelên veavakirina %s bi tevahî tên rakirin ...

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
ku: dpkg-deb: pakêt `%s' di `%s' de tê avakirin.

en: control
ku: kontrol

en: data
ku: dane

en: version number
ku: hejmare versiyonê

en: failed to create directory
ku: afirandina peldankê biserneket

en: Error in format
ku: Di formatê de çewtî

en: done
ku: temam

en: part %d is missing
ku: beşa %d kêm e

en: error reading %.250s
ku: di xwendina %.250s de çewtî

en:  and
ku:  û

en:  %s (%lu bytes)
ku:  %s (%lu bayt)

en: (total %lu bytes)
ku: (tevî %lu bayt)

en: Deleted %s.
ku: %s hatiye jêbirin.

en: Debian %s version %s.
ku: Debian %s guhartoya %s.

en: failed to install %s; it will be left as %s: %s
ku: sazkirina %s bi ser neket; dê wekî %s bimîne: %s

en: missing package
ku: pakêta kêm

en: Leaving `%s'
ku: `%s' tê berdan

en: Adding `%s'
ku: `%s' tê lêzêdekirin

en: Removing `%s'
ku: `%s' tê rakirin

en: aborting
ku: tê betalkirin

en: Serious problem: %s
ku: Pirsgirêka cidî: %s
